دستگاه بسته بندی تنباکو تک عددی

دستگاه بسته بندی تنباکو یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های بسته بندی ساخته صنایع بسته بندی ستاره کرج می باشد. دستگاه بسته بندی تنباکو ساخته شده در صنایع ستاره کرج قابل تولید به دو صورت تک عددی و باکس می باشد. 
تنباکو از برگ های خشک و بریده شده این گیاه تولید می شود که بعد از طی مراحل خاصی به شکل تنباکو مصرفی موجود در بازار در می آید. تنباکوی معسل ( شیره دار و بدون شیره ) ماده ای است که در قلیان مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده از برگ های تنباکو متنوعی تشکیل شده است که در آن می توان طیف گسترده ای از مزه ها را به صورت اسانس، مواد افزودنی و شیرین کننده پیدا نمود.
رعایت بهداشت در بسته بندی تنباکو بسیار حائز اهمیت است زیرا عدم وجود بهداشت در فرآیند بسته بندی تنباکو می تواند باعث بروز بیماری های تنفسی و حساسیت مصرف کنندگان شود. از این رو استفاده از دستگاه بسته بندی اتوماتیک تنباکو به بهداشتی بودن خط تولید تنباکو کمک ویژه ای می کند.

عملکرد دستگاه بسته بندی تنباکو

دستگاه بسته بندی تنباکو، از جمله دستگاه های اتوماتیک بسته بندی افقی محسوب می شود که از دو قسمت مجزا تشکیل شده است. برای کار با این دستگاه، نیاز به یک اپراتور می باشد. جهت بسته بندی تنباکو نیاز به مواد توتون و تنباکو و همچنین پاکت بسته بندی مورد نظر است.
در واقع فرآیند تولید تنباکو به این شکل می باشد که برگ های توتون بعد از خشک شدن در دستگاه مخصوص به وسیله کاتر خرد می شوند و به صورت پودر شده در می آیند. سپس توتون خرد شده داخل دستگاه میکسر ریخته می شود و با اسانس های مختلف میوه ای و... مخلوط شده و حالت خمیری پیدا می کند. مخلوط خمیری شده داخل دستگاه اکسترودر ریخته شده و به صورت تکه تکه شده در می آید. بعد از این مراحل، محصول توسط دستگاه بسته بندی پیلوپک به صورت افقی بسته بندی شده و داخل لفاف سلفون قرار می گیرد. بسته بندی این محصول به طور عمودی نیز می تواند باشد و به همان طریق داخل سلفون بسته بندی می شود. بعد از این که تنباکو داخل لفاف سلفون بسته بندی شد باید بسته ها را داخل جعبه های کوچک مکعب مستطیل گذاشته و دور جعبه ها را سلفون کشید. این کار توسط دستگاه سلفون کش چهار گوش انجام می پذیرد.
این دستگاه در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ساخته می شود. همچنین این دستگاه قابلیت ایجاد خاصیت ایزی اوپن یا آسان باز شو را روی جعبه ها دارا می باشد.

جنس دستگاه بسته بندی تنباکو

تمام قسمت های دستگاه بسته بندی تنباکو میوه ای از فلزات ضد زنگ و مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده اند. استیل یکی از بهترین فلزات برای ساخت دستگاه هایی است که باید بهداشت در آنها رعایت شود. استیل به راحتی شسته می شود، زنگ نمی زند، در برابر عوامل محیطی دچار خرابی و خوردگی نمی شود. به همین دلیل تمام قطعات استفاده شده در این دستگاه از استیل ساخته شده است. رنگ بدنه این دستگاه از انواع رنگ های الکترواستاتیک است. رنگ های الکترواستاتیک در برابر عوامل محیطی ماندگاری بالایی دارد و بدنه دستگاه را از مشکلاتی همچون زنگ زدگی محافظت می کند.
تسمه هایی که خط تولید را به جلو حرکت می دهند از پلاستیک با مقاومت بالا ساخته شده است. کیفیت مدارات و قسمت الکترونیکی دستگاه نیز با برند های مطرح خارجی قابل مقایسه می باشد.