دستگاه بسته بندی تنباکو باکس

دستگاه بسته بندی تنباکو باکس، ساخته مجموعه صنایع ماشین سازی ستاره کرج از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های صنعتی به شمار می آید که کاربرد خوبی در فرآیند تولید و بسته بندی تنباکو دارد. دستگاه بسته بندی تنباکو مجموعه ستاره کرج به دو صورت تک عددی و باکس طراحی و تولید می شود.
دستگاه بسته بندی تنباکو به دو صورت افقی و عمودی ساخته می شود و سوالی که اغلب برای خریداران پیش می آید این است که کدام مدل از دستگاه مناسب تر است؟
می توان گفت دستگاه بسته بندی به صورت افقی نسبت به دستگاه بسته بندی عمودی مناسب تر است زیرا که شیره تنباکو معسل در جای دوخت سلفون از خود رد اثر به جا نمی گذارد و سبب بسته بندی شکیل و منظم می شود.
از نکات مهم در این خط تولید بسته بندی تنباکو، استفاده از دستگاه پیلوپک دوخت از بالا می باشد.
به جهت وجود شیره در تنباکو های میوه ای و امکان ریختن آن، برای بسته بندی تنباکوی میوه ای قلیان از دستگاه بسته بندی توتون قلیان دوخت از بالا استفاده می شود.
خط تولید و بسته بندی دوخت از بالا باعث جلوگیری از ریزش شیره تنباکوهای معسل می شود.زیرا سلفون از زیر تنباکو حرکت کرده و قسمت بالای سلفون دوخته می شود.برای همین شیره در داخل آن می ماند.

 

دستگاه بسته بندی تنباکو باکس

مراحل بسته بندی تنباکو باکس

  • همزدن توتون و تنباکو
  • شکل دادن به تنباکو
  • کات کردن قطعات تنباکو
  • بسته شدن بسته بندی

هیچ گونه دخالت دست در فرایند بسته بندی وجود ندارد و همه کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود. تنها یک اپراتور برای نظارت به مواد داخل دسته بندی تنباکوهای بسته بندی شده نیاز است.
از مزیت های دستگاه بسته بندی تنباکو معسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مناسب بسته بندی انواع تنباکو معسل (شیره دار و بدون شیره)
دارای سیستم خطا یاب اتوماتیک
دارای شمارشگر اتوماتیک
دارای صفحه PLC جهت تنظیمات دستگاه
قابلیت نصب پرکن اتوماتیک جهت مخزن اکسترودر
قابلیت نصب سیستم توزین جهت جدا سازی
دارای سیستم EMERGENCY در قسمت فک دستگاه
قابلیت کار با سلفون های حرارتی و چسبی
دارای قابلیت تنظیم سرعت دستگاه بسته بندی به صورت دوخت از بالا و بدون دخالت دست اپراتور