گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/02/08 - 06:25
كد :17

بسته بندی عمودی (حجمی)

دستگاه بسته بندی عمودی حجمی یا دستگاه بسته بندی حبوبات، جهت بسته بندی مواد گرانولی و حبوبات در لفاف بسته بندی،(مانند سلفون) کاربرد دارد

بسته بندی عمودی (حجمی)

دستگاه بسته بندی عمومی از دستگاه های بسته بندی می باشد که در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارند. تعریف عملکرد دستگاه بسته بندی عمودی ( حجمی ) می توان گفت که به این صورت است که ابتدا پیمانه هایی که قبل از بسته بندی و به صورت دستی توسط کاربر و بنا به درخواست او تنظیم شده اند، محصول موجود در دستگاه را پر می کند و سپس محصول از هریک از این پیمانه‌ها درهر بسته ریخته شده و هر بسته را پر می‌نماید.
در دستگاه بسته بندی حجمی می توان برای بسته بندی محصولات از لفاف های سلفون، پلی استر و یا فویل آلومینیومی استفاده نمود که فقط برای بسته بندی محصولات گرانولی مانند حبوبات، غلات، شکر و نمک و محصولات این چنین مناسب می باشد.

 

بسته بندی عمودی (حجمی)

نوع کاربری دستگاه بسته بندی عمودی ( حجمی )

همان طور که ذکر کردیم دستگاه بسته بندی عمودی حجمی یا دستگاه بسته بندی حبوبات، جهت بسته بندی مواد گرانولی و حبوبات در لفاف بسته بندی،(مانند سلفون) کاربرد دارد، مانند: دستگاه بسته بندی سویا و دستگاه بسته بندی حبوبات. دستگاه بسته بندی عمودی، از رول سلفون و به صورت اتوماتیک، کیسه و پاکت بسته بندی را تولید می نماید، برای تولید کیسه با سایز مطلوب، لوله و یقه دستگاه عمودی که تمام استیل می باشد، متناسب با عرض سلفون، طراحی و ساخته می شود.
برای بسته بندی های کوچک مانند دستگاه بسته بندی بادام زمینی و یا دستگاه بسته بندی تخمه گل آفتابگردان، از یقه های کوچک و لوله های دو جداره استفاده می شود. در طراحی دوخت دستگاه عمودی، بسته به  اینکه از سلفون بسته بندی استفاده شود یا نایلون، از فکهای متفاوت دوخت و سیستم متناسب برش با هر یک از آنها استفاده می گردد به طور مثال در دستگاه بسته بندی ماکارونی فرمی، از فکهای برنجی و آلومینیومی برای دوخت افقی و عمودی دستگاه، استفاده می گردد.
سیستم هدایت رول بسته بندی، دارای کشنده سلفون غلطکی به همراه چروک گیر می باشد که تعیین طول بسته یکسان و نصب دستگاه تاریخ زن و جت پرینتر را بر روی آن امکان پذیر نماید، زیرا با وجود هر گونه چین و چروک در سلفون، تنظیمات دستگاه بسته بندی از دقت خود خارج خواهند شد.

قیمت دستگاه بسته بندی عمودی ( حجمی )

دستگاه بسته بندی عمودی حجمی یکی از انواع دستگاه های دوخت ریلی می باشد که جهت بسته بندی انواع حبوبات مواد غذایی ماکارونی بادام زمینی که از رول سلفون به صورت اتوماتیک پاکت بسته با طول بسته بندی یکسان تنظیم شده تولید می شود. قیمت این دستگاه نسبت به دیگر دستگاه ها مناسب تر می باشد.
در واقع می توان اشاره کرد که دستگاه بسته بندی حجمی عمودی بیشتر مناسب کارخانجاتی است که تک محصولی هستند و در طی روز و در طی فرآیند، نیازی به تغییر پیمانه دستگاه ندارند.
اگر برای بسته بندی حبوبات از این دستگاه استفاده شود، می توان از حداقل قیمت آن بهره مند شد تا کارایی مناسب خود را ارائه دهد.